Хандбалистите на „Осъм” набират скорост

Дата: 2021-02-18 06:33:04

Хандбалистите на „Осъм” (Ловеч) победиха с 39:21 (20:8) „Локомотив” (Мездра). Ловчалии надиграха младия отбор от Мездра, като показаха добра игра. Интригата в мача изчезна, след като след първото полувреме момчетата на Юлиян Симеонов водеха с 20:8. Перфектен на вратата през тази част беше завърналият се в игра юноша на клуба Константин Илиев.

През втората част осъмци диктуваха играта и на терена влязоха всички състезатели. Младият 16-годишен Александър Илиев отбеляза 2 гола от два изстрела и се представи много добре за своята възраст. Всички играчи на „Осъм” се раздадоха докрай, като дори след средата на втората част намалиха оборотите, за да дойде крайното 39:21 в тяхна полза.

Топ реализатори за ловчалии бяха Преслав Станчев с 14 гола, Виктор Симеонов – 10, и Ивайло Иванов със 7 попадения.

Следващият мач на „Осъм” е срещу „Чардафон” (Габрово) на 20 февруари (събота) в Ловеч.

Aвтор: Редакция "Ловеч Прес"